Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Division 1 1sts 13 7 Mar 20
14 Mar 20
Leopold
160 T Marshall 62 H James 27  M Tarbett 5/34 S Coutts 3/26 B Hyde 2/33
def St Josephs
96 LA Ibbs 36  T Smith 5/37 C Ogle 3/17 A Bliss 2/9
Leopold Memorial Park (Community Oval No. 1) 
Division 1 2nds 13 7 Mar 20
14 Mar 20
St Josephs
6/202 AJ Davie 62 R Pickering 46 C Bartholomeusz 33 J Bye 26  
def Leopold
194 C Aston 65 J Burton 32 U Van Rensburg 31  P Purcell 5/30 B Clark 3/50
St Josephs College (Zampatti Oval) 
Division 1 4ths 15 7 Mar 20
14 Mar 20
St Josephs
204 L Baldock 36 C McFarlane 34 A Carmody 32*  S Cropley 3/37 M Smith 2/38
def Leopold
123 S O'Toole 28  OS Armstrong 3/16 T Murphy 2/18 LF Holmes 2/21
St Josephs College (Carey Oval) 
Division 1 3rds 13 7 Mar 20
14 Mar 20
Leopold
118 H Unkenstein 45  G Gallagher 2/10
def by St Josephs
152 A Harriott 40 D Jelbart 32  N James 4/24 H Unkenstein 3/17 J Hicks 3/48
Leopold Memorial Park (Leopold Memorial Park No. 2) 
Division 1 T20 Pool A 5 21 Jan 20 Leopold
4/119 A Bliss 50* D Ford 34  R Farrington 2/33
def Bell Post Hill
117 EN Gay 65  A Bliss 2/11 D Gibson 2/17 CJ Stow 2/17
Leopold Memorial Park (Community Oval No. 1) 
Under 11 - All teams (Round 1 only) 1 18 Oct 19 Leopold Aston
v Leopold Barmby
Leopold Memorial Park (Leopold Memorial Park 2) 
Under 13 Royce 11 15 Feb 20
22 Feb 20
Leopold Fulton
6/67(cc)  S Martella 2/9
def by Torquay Bumpstead
105 H Barnard 36*  L Maheras 2/11
Leopold Memorial Park (Leopold Memorial Park 2) 
Under 13 Norquay 11 15 Feb 20
22 Feb 20
Leopold Drake
9/49  L Payne 2/2
def by Collendina Walter
8/154 W Cunningham 27* H Wingrave 26*  O Dunn 4/5 O Adair 2/14
Estuary Estate Oval (Estuary Estate 1) 
Under 15 McMahon SF 29 Feb 20
1 Mar 20
St. Josephs Slater
8/110 P Reed 34  
def Leopold McDonald
109  n skoko 2/4 M Crooks 2/7
St Josephs College (Carey Oval) 
Under 11 - All teams (Round 1 only) 1 18 Oct 19 Thomson
v Leopold Ridgeway
Thomson Recreation Reserve (Thomson Recreation Reserve 2) 
Under 11 Lindsay 13 21 Feb 20 Leopold Ridgeway
v Leopold Aston
Leopold Memorial Park (Leopold Memorial Park 2) 
Under 11 Lindsay 13 21 Feb 20 Geelong City White
v Leopold Barmby
Eastern Park (Eastern Park 3) 
Under 11 - All teams (Round 14 only) 14 28 Feb 20 Leopold Ridgeway
v Leopold Aston
Leopold Memorial Park (Leopold Memorial Park 2) 
Under 11 - All teams (Round 14 only) 14 28 Feb 20 Thomson
v Leopold Barmby
Thomson Recreation Reserve (Thomson Recreation Reserve 2) 
Under 15 D'Arcy 3 26 Oct 19 Leopold McDonald
6/0(cc) L Nelis 35*  H Hyland 3/16
def by Barwon Heads*
3/186(cc) D Shier 44* H Hyland 25*  M Law 2/21
Estuary Estate Oval (Estuary Estate 1) 
Womens T/20 South 8 2 Feb 20 East Belmont Razz
1/119(cc) J Johnston 42*  
def Leopold
5/89(cc)  
Winter Reserve (Winter Reserve 2) 
Womens T/20 South Bonus Round 1 9 Feb 20 East Belmont Razz
def Leopold
 
One Day South (50) SF 21 Mar 20 Leopold
v Highton
Leopold Memorial Park (Leopold Memorial Park No. 2)